Курсові коливання, що спровоковані пандемією коронавірусу та економічною кризою, стануть поворотним пунктом на ринку первинної нерухомості України.

Зараз ринок в очікуванні: девелопери генерують спеціальні пропозиції та дисконти, щоб підтримати покупців, і натомість отримують збільшення кількості заявок.

Уже зрозуміло, що падіння гривні неминуче спровокує перегляд цін на новобудови, найближчим часом вони різко підуть вгору. Тому, ми  вважаємо що сьогодні найкращий час для збереження інвестицій. Адже цінові коливання дозволяють в перспективі заробити до 20-30% річних.

Зростання попиту на новобудови, який ми спостерігаємо з початку березня, зумовлений нестабільною ситуацією. По-перше, вона підштовхнула тих, хто відкладав рішення щодо купівлі житла. По-друге, люди, маючи досвід  попередніх криз, знають, що нерухомість є одним із надійних способів зберегти зароблені кошти.

Частина банківських інвесторів та рантьє також повернулися на ринок нерухомості: для них це впевненість в завтрашньому дні і значний відсоток заробітку (на відміну від депозитів).

На днях генеральний директор української інвестиційної компанії «Dragon Capital , Томаш Фіала, озвучив невтішний прогноз: в поточному році через коронавірус та затяжний карантин Україну чекає долар по 35 грн і падіння ВВП на 9%.

Власне, зростання цін на житло в найближчій перспективі цілком реальне. Відбудеться це не внаслідок бажання девелоперів спекулювати на сплеск попиту, а в результаті зростання затрат на будівельні матеріали та робочу силу.

Собівартість проектів зростає також і через прискорену інфляцію. Зростання вартості, також лежить в залежності від локації та концепції ЖК, та в найближчі кілька місяців вона очікується в межах 10-15%. 

Сьогодні девелопери, беручи до уваги не простий час, фіксують доларову ціну в своїх ЖК, йдуть на розтермінування і готові робити інші антикризові спецпропозиції. Одні дають вигідні дисконти в середньому 10-13% від повної вартості інші фіксують курс на рівні 26 грн/$ при розрахунку вартості квартири до кінця оголошеного карантину. 

Тому, на питання, що робити із житлом на фоні стрибка курсу валют, відповідаємо: якщо є потреба і можливість купити (інвестувати) нерухомість, то варто робити це зараз і не чекати, поки закономірні ринкові фактори потягнуть доверху ціни на квадратний метр.

Продуманий, цікавий об’єкт, в основі якого сучасна філософія житлового і громадського простору, залишатиметься актуальним в своєму сегменті і через 5-10 років, а значить, буде ліквідним активом. Такі новобудови стають вигідним варіантом для інвестицій порівняно із купівлею житла на вторинному  ринку та іншими високо ризикованими інструментами.

Окрім того, оренда в таких проектах дозволяє мати стабільний дохід навіть в умовах кризи. Звісно, якщо правильно підібрати об’єкт інвестування. Ріелтори очікують максимальний ріст попиту на однокімнатні квартири, а трикімнатні будуть затребувані як варіант для так званого «колівінгу» (оренда житла для кількох орендарів).

В цілому, аналітики ринку очікують, що до осені зростання орендної ставки відбудеться на рівні 5-7%.

Залишити коментар