У новій редакції державних будівельних норм щодо містобудування встановлено мінімальну відстань від краю земельної ділянки, суміжної із сусідською, на якій дозволено висаджувати дерева або кущі. Норма стосується лише нової садибної та дачної забудови із жовтня 2019 року.

Важливе питання, яке пропонує вирішити нові містобудівні ДБН “Планування та забудова територій” – конфлікти та непорозуміння між власниками сусідніх ділянок, особливо, що стосується висадки дерев на суміжних сторонах, щоб не повторювати сюжету “Кайдашевої сім’ї”, новими нормами встановлено мінімальну відстань, на якій дозволено це робити, щоб не загороджувати та не затіняти сусідів. На інші сторони, які межують з вулицею, ці норми не розповсюджуються.

Відстань від межі суміжної ділянки до висаджених кущів має становити 1м, до стовбурів дерев- від 4 до 6 метрів, залежно від крони, але не менше половини її діаметра в майбутньому. Наприклад, якщо крона дерева складає в середньому 9 метрів, то відстань від межі сусідньої ділянки має складати не менше 4,5 метра, щоб його гілки не захоплювали сусідню територію.

Отже, для уникнення і провокації додаткових конфліктних ситуацій власники суміжних земельних ділянок мають своєчасно вживати необхідні заходи щодо підрізання гілок дерев та кущів.

Залишити коментар