Міністерство Юстиції роз’яснило, як правильно зареєструвати право власності на об’єкт незавершеного будівництва, щоб його не втратити.

Відповідно до ст.1 Закону “Про Іпотеку” об’єкт незавершеного будівництва – це той, на який видано дозволи на будівництво, понесені витрати на його спорудження та не прийнятий в експлуатацію відповідно до законодавства.

До завершення будівництва (створення майна/нерухомості) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва. У разі необхідності така особа може укласти договір щодо об’єкта незавершеного будівництва після проведення державної реєстрації права власності на нього відповідно до Закону (ч. 3 ст.331 Цивільного Кодексу).

Документи для реєстрації у нотаріуса:

  • Документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об’єктом (якщо право власності на земельну ділянку вже зареєстроване у Державному реєстрі речових прав, то такий документ подавати не потрібно).
  • Документ, що надає право на виконання будівельних робіт (якщо реєстрація такого документа здійснювалась в Єдиному реєстрі документів, то він не подається, а реєстратор робить витяг з реєстру за поданим номером та перевіряє його).
  • Документ, що містить опис об’єкта за результатами технічної інвентаризації ( технічний паспорт із відсотком готовності)
  • рішення суду, що набрало законної сили, якщо об’єкт набуто на підставі такого рішення.

Якщо право власності на об’єкт незавершеного будівництва набувається на підставі договору, то державна реєстрація права власності здійснюється на підставі цього договору.

За державну реєстрацію права власності справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2020- 210грн) і здійснюється протягом п’яти робочих днів.

Закликаємо Вас бути уважними при реєстрації свого майбутнього свого житла, тим самим ви станете його власниками на будь-якій стадії будівництва, а також його продати чи здійснити інший правочин. Звернувшись до нас, Ви завжди отримаєте вичерпну та перевірену інформацію по сучасному законодавству в галузі будівництва та нерухомості та юридичний супровід.

Ми в соцмережахhttps://www.facebook.com/Спілка-Забудовників-Волині-539732086184076/

Наша офіційна сторінкаhttps://spilka.lutsk.ua

Наша офіційна сторінкаhttps://spilka.lutsk.ua

Залишити коментар