Щоб в майбутньому не було жодних проблем, як у власника квартири, так і у наймача, договір оренди житла варто оформлювати письмово, НЕ ЗАЛУЧАЮЧИ НОТАРІУСА, а не як зазвичай буває на практиці, коли особи домовляються на словах без підписів і документів.

Якщо ви наймач житла, врахуйте, що у випадку не оформлення договору, наймодавець може виселити вас у будь-який момент, застосувавши навіть правоохоронні органи, оскільки без належного оформлення паперів, забравши попередню оплату, ви там дійсно знаходитесь без законних підстав.

А може навіть виявитись наступне, що так званий наймодавець, взагалі не має жодного відношення до цього житла, він є сам орендарем на тривалий термін, або взагалі шахрай.

Якщо ви наймодавець, то у випадку не укладання договору, врахуйте, що наймачі жодним чином не будуть нести відповідальності за збереження житла і майна у ньому.

А тому, варто відносини оренди житла закріпити письмово, як того вимагають норми права. Відповідно до норм цивільного законодавства за договором оренди житла одна сторона – власник, передає другій стороні жило для проживання у ньому на певний строк за зазначену в документі плату, з конкретною попередньою оплатою. Всі нюанси викладені і закріплені письмово у договорі.

Серед обов’язків наймача є використання об’єкта лише для проживання, збереження та підтримання у належному стані. Наймач зобов’язується своєчасно вносити орендну плату та самостійно сплачувати комунальні платежі і має переважне право на продовження оренди на новий строк або викуп нерухомості при продажу.

Не пізніше, аніж за три місяці до спливу строку договору найму житла наймодавець або пропонує укласти догові на новий строк, або повідомити про відселення.

Отже, якщо ви укладаєте договір оренди житла письмово, навіть не реєструючи у нотаріуса, відповідно до норм законодавства, переваги таких відносин, очевидні, зрозумілі та безпечні для двох сторін. Типові зразки договорів є вільними в інтернеті або написані на власний розсуд.

Ми в соцмережахhttps://www.facebook.com/Спілка-Забудовників-Волині-539732086184076/

Наша офіційна сторінкаhttps://spilka.lutsk.ua

Наш канал YouTubehttps://www.youtube.com/channel/UCBFxEvH0OsPu4TEjLJe4IaQ

Залишити коментар