Відключитися від централізованого тепла можна буде тільки в неопалювальний сезон, тобто до 1 жовтня

Мешканці багатоквартирних будинків зможуть за власною ініціативою відключатися від централізованих систем опалення і гарячої води. Відповідний наказ Мінрегіонбуду набрав чинності 17 вересня 2019 року.

Натомість можна буде встановлювати систему індивідуального теплопостачання. Щоправда, дозвіл на такі заходи видаватимуть, лише якщо не менш як 50% квартир та інших нежитлових приміщень цього будинку вже відключені від централізованої системи.

Крім того, відключитися можна буде тільки в неопалювальний сезон, тобто до 1 жовтня.

Рішення про відключення повинен приймати орган місцевого самоврядування. І для цього власникові слід подати заяву. А на офіційних інтернет-сторінках органів самоврядування має бути перелік будинків, у яких не менше половини квартир уже відключилися від системи опалення.

Як альтернативу дозволено використовувати газове чи електричне опалення, а також бойлер чи газову колонку для нагріву води.

Разом з тим, платіжки за тепло приходити все одно будуть, оскільки централізоване опалення розраховане на будинок в цілому, а не на окрему квартиру. А без платіжок можна залишитися, тільки якщо відключитися всім будинком.

Як раніше повідомляв 5.ua, з 1 травня цього року в разі несвоєчасних платежів за послуги ЖКГ нараховується пеня. При цьому загальний її розмір не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

/джерело/

Залишити коментар